ПН-ПТ 9-19 СБ 10-15

+380 50 165 1010

пн-пт 9:00-19:00 сб 10:00-15:00

телеграм +380 50 165 1010

вайбер +380 96 165 1010

+380 73 165 1010

Промерзають Пластикові Вікна [Способи Боротьби]

Установка металопластикових систем для їх власників тотожна появі комфортного мікроклімату в приміщенні, але так буває не завжди. Що таке промерзання вікон – побічний ефект неправильної експлуатації чи ознака неякісного ПВХ-виробу? І який механізм цього процесу? Спробуємо відповісти на ці запитання.

Промерзання відбувається так: спочатку на склі, що виходить у приміщення, утворюється конденсат, його обсяг збільшується, з’являються калюжі, що застигають. Користуватися вікном стає неможливо, процес призводить до виникнення плісняви, псування обробки, зношування деяких деталей системи скління. Виходом може стати утеплення пластикових вікон, але перед тим, як зважитися на нього, необхідно провести професійну діагностику. Допомогти власнику розібратися у численних нюансах здатні співробітники сервіс-центру АМТЕХ.

Чому вікна промерзають: з’ясовуємо причини

Основні причини обморожування вікон зводяться до таких пунктів:

• Неправильне встановлення. Неправильне проектування та монтаж (наприклад, неправильно обрана глибина посадки конструкції скління), занадто тонкі, зруйновані або неоштукатурені монтажні шви, використання некондиційних матеріалів, недбале оздоблення укосів – все це поступово призводить до промерзання вікон.

• Порушення температурного балансу. Підвищена вологість або занадто прохолодне повітря всередині приміщення, дуже широке або надто низьке, захаращене підвіконня, особливо в будинках з товстими стінами, порушують повітряну циркуляцію, що провокує утворення конденсату та промерзання вікон. А якщо батареї під вікном зовсім немає – проблеми точно не уникнути.

• Неправильна експлуатація. Несвоєчасне регулювання механізмів системи призводить до появи розгерметизації. Різке та рвучке відкривання стулок веде до такого ж результату. Також промерзання можливе, коли ущільнювач втрачає еластичність і потребує заміни. Будь-яка економія на фурнітурі з часом обертається появою запотівання та обморожування скла – наслідки виявляються на стиках штапиків, промерзає низ пластикових вікон на кордоні між підвіконням та рамою.

Часто користувачі запитують, чому промерзають пластикові вікна на балконі? В основному з тих же причин, що і в кімнаті, але варто додати до них наявність однокамерного (холодного) склопакета, що використовується для балконного скління. Саме на ньому найактивніше утворюється конденсат, а взимку з’являються витіюваті морозні візерунки.

Тому, якщо промерзає балкон, необхідно замінити склопакет на дво- і більше камерний або замовити його вдосконалення, а також утеплити стіни та підлогу. Але слід враховувати важливий момент – лоджія витримає вагу двокамерного пакета, а от із старим балконом потрібно бути обережнішим – подібні питання однозначно вирішуються з фахівцем.

Якщо конденсат концентрується всередині склопакета – це 100% брак виробника системи скління

Іноді появі промерзання сприяють усі вищевказані фактори в сукупності, а часом окремо. Хто винен – з’ясували, але що робити у цій непростій ситуації?

Усуваємо проблему грамотно

Завдання порятунку вікон від промерзання вирішуються поступово, з урахуванням списку, наведеного вище:

• Будьте напоготові! Якщо причина промерзання – неправильно встановлена ​​система скління, зверніться до недбайливих майстрів, щоб вони виправили свою помилку. Оскільки превентивні заходи організувати простіше, ніж вирішувати проблему, краще спочатку звертайтеся до професійних монтажників і купуйте якісні вироби від фірм зі світовим ім’ям, крім того, завжди перевіряйте сертифікати та інші документи.

• Вибираємо відповідний варіант. Перед установкою системи обов’язково уточніть, чи підходить вона для конкретної кліматичної зони, але якщо вже поставлено одинарний склопакет, професіонали допоможуть його замінити.

• Регулюємо коефіцієнт вологості. Підвищена вологість у приміщенні – часта причина промерзання вікон. Усувається вона регулярним провітрюванням (по 15 хвилин вранці та ввечері) або встановленням автоматичної вентиляції для ПВХ-систем. Таким чином, водяна пара залишить квартиру і повітря стане набагато сухішим. Якщо активно готуєте, не забувайте закривати двері на кухню, щоб пара не розходилася по інших кімнатах.

• Контролюємо притиск. Відсутність герметичності усувається регулюванням механізмів, перекочуванням ущільнювача, заміною окремих або всіх фурнітурних вузлів. Наприклад, якщо промерзають пластикові вікна з боку петель, необхідно перевірити їх цілісність, щільність прилягання, позбутися порожнин та отворів. Виконання цих маніпуляцій розумніше довірити майстрам.

• Відкриваємо батареї. Якщо підвіконня занадто широке, то в нього неодмінно повинні бути вставлені вентиляційні грати. Квіткові горщики, книги, статуетки, іграшки – не для вікон, знайдіть їм інше місце. Тоді адекватна повітряна конвекція не дозволить склам запітніти і промерзати. В окремих випадках рекомендується періодично спрямовувати потік теплого повітря на віконну поверхню за допомогою вентилятора.

Промерзання вікон із ПВХ неухильно піддає конструкцію деструктивним змінам, тому зволікати з вирішенням проблеми не можна. Якщо вашу систему склиння долає льоду на стільцях, петлях та інших локаціях – зверніться до фахівців!

[contact-form-7 id="54" title="Big contact form"]
Зв'яжіться з нами
+380 50 165 1010
+380 96 165 1010
+380 73 165 1010
rehaumaster@gmail.com
amtech.kiev.ua@gmail.com

Графік роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-19:00
Сб: 10:00-15:00

м. Київ, вул. Харківське шосе, 164, оф. 3

стрелка вверх