ПН-ПТ 9-19 СБ 10-15

+380 50 165 1010

пн-пт 9:00-19:00 сб 10:00-15:00

телеграм +380 50 165 1010

вайбер +380 96 165 1010

+380 73 165 1010

Регулювання вікон 【на зимовий притиск】

У народі вперто існує думка, що регулювання вікон на зимовий режим – необхідний захід. Більш того, багато фірм по встановленню та обслуговуванню ПВХ-конструкцій активно поширюють подібну дезінформацію. Але цей міф не має під собою ніякого раціональної ґрунту, як і інші легенди, що з року в рік кочують просторами інтернету. Заручившись знаннями та досвідом фахівців компанії AMTEX, спробуємо розвіяти деякі невідповідності.

Регулювання пластикових вікон «зима-літо»: чи необхідна ця процедура?

З настанням холодної пори року з вікон починають віяти протяги, і пересічний користувач вирішує, що проблема – в поганому притиску та регулюванні. Але чи виправдані ці сподівання? Насправді зазначений міф давно змагається за інтернет-популярність з такими поширеними легендами, як склопакети з вакуумом, ПВХ-профіль, що містить свинець, і нібито тотальна відмова європейців від пластикових вікон. Як одне, так і друге, і третє – абсолютно не відповідає дійсності.

Хоча існує кілька винятків:

• Внесені зміни. Якщо вікно коли-небудь було піддано реставрації та іншим метаморфозам, наприклад, встановлювався новий ущільнювач, змінювалися відповідні планки і так далі, то виріб необхідно підганяти під нові параметри. Відповідно, регулювання вікон однозначно потрібно, правда, до категорії «зима-літо» воно не відноситься.

• Планове регулювання. Зміна притиска може бути пов’язана з необхідністю відкоригувати його ступінь, відповідно до технічної документації. Але цей процес абсолютно не відноситься до змін пір року.

Ругулювання вікон на зимовий притиск

Для довідки: оптимальний притиск встановлюється виробником фурнітури відповідно до принципів максимальної герметичності, тому пластикове вікно спеціального регулювання на зиму не потребує!

Регулювання вікон «зима-літо»: можливі проблеми

Зимовий притиск на вікна
Зимовий притиск на вікна

Спроби зміни притиску з настанням холодів не тільки безглузді, але й здатні принести ряд проблем власникам пластикових вікон:

1. Збільшення навантаження на фурнітуру. 2. Максимум зусиль для закриття вікна. 3. Зменшення зчеплення цапфи.

У останньому випадку цапфа може не діставати до відповідної планки, що спричинить сильне продування. Перші два пункти також не принесуть користі: регулювання «зима-літо» неминуче збільшить навантаження на фурнітуру, отже деталі швидше вийдуть з ладу. Крім іншого, всупереч розхожій думці, різниця між мінімальним та максимальним режимом незначна, тому згадана дія втрачає сенс. В результаті хаотичних регулювань пластикових вікон виріб припинить коректно виконувати свої функції, з’являться продування, промерзання. Що ж насправді важливо для збереження функціональності вікна, якщо не регулювання притиску? У першу чергу, кількість точок притиснення: набагато краще сім зіткнень при мінімальному притиску, ніж чотири – на максимальному. Отже, розумніше витратити час не на регулювання пластикових вікон «зима-літо», а на регулярний догляд за фурнітурою, зокрема, професійну чистку та змащування. Чесно кажучи, профілактичні дії необхідно проводити не рідше, ніж один раз на рік у випадку з вартісними брендами і раз на півріччя – з бюджетними варіантами.

Поради непокірним, або Регулювання за правилами

Якщо, незважаючи на вмовляння фахівців і рекомендації, зазначені в технічній документації до металопластикових виробів, ви все ж вирішили провести регулювання вікон «зима-літо», то слідуйте декільком правилам:

• Попередньо змастіть фурнітуру. • Після регулювання кожного ексцентрика – зачиніть стулку. • Відрегулюйте притиски з боку петель. • Ручка повинна повністю закриватися (опущена вниз). • Перевірте, чи заходить цапфа за відповідну планку, коли вікно зачинене.

Якщо регулювання «зима-літо» не приведе до бажаного результату, звертайтеся до майстрів компанії AMTEX – ми допоможемо зробити ваші вікна осередком комфорту та функціональності!

Поставити вікно на зимовий притиск
Поставити вікно на зимовий притиск
[contact-form-7 id="54" title="Big contact form"]
Зв'яжіться з нами
+380 50 165 1010
+380 96 165 1010
+380 73 165 1010
rehaumaster@gmail.com
amtech.kiev.ua@gmail.com

Графік роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-19:00
Сб: 10:00-15:00

м. Київ, вул. Харківське шосе, 164, оф. 3

стрелка вверх