Регулювання пластикових вікон на зиму у Києві
У народі вперто існує думка, що регулювання вікон на зимовий режим – необхідний захід. Більш того, багато фірм з встановлення та обслуговування ПВХ-конструкцій активно розповсюджують подібну дезінформацію. Але цей міф не має під собою жодного раціонального ґрунту, як і інші легенди, котрі рік у рік кочують по просторах інтернету. Заручившись знаннями та досвідом фахівців компанії AMTEX, спробуємо розвіяти деякі неточності.
Назва | Ціна в грн, від |
---|---|
Встановлення мікропровтрювання (зимове провітювання) | 650 |
Регулювання металопластикового вікна | 100 |
Регулювання євродерев'яного вікна | 150 |
Регулювання алюмінієвого вікна | 150 |
Регулювання пластикових вікон «літо-зима»: чи потрібна ця процедура?
З настанням холодної пори року з вікон починає прозирати, і рядовий користувач вирішує, що проблема в поганому притиску та регулюванні. Але чи це так? Насправді вказаний міф давно суперничає по інтернет-популярності з такими поширеними легендами, як склопакети, з вакуумом, ПВХ-профіль, що містить свинець, і нібито тотальна відмова європейців від пластикових вікон. Як одне, так інше та третє – зовсім не відповідає дійсності.
Хоча є кілька винятків:
- Змінені зміни. Якщо вікно коли-небудь піддавалося реставрації та іншим метаморфозам, наприклад, встановлювався інший ущільнювач, змінювалися планки у відповідь і так далі, то виріб необхідно підганяти під нові параметри. Відповідно, регулювання вікон однозначно знадобиться, щоправда, до категорії «зима-літо» воно не належить.
- Планове регулювання. Зміна притиску може бути пов’язана з необхідністю відкоригувати його ступінь відповідно до технічної документації. Але цей процес абсолютно не пов’язаний зі зміною пір року.
Регулювання вікон «зима-літо»: можливі проблеми
Спроби зміни притиску з настанням холодів не лише безглузді, а й здатні принести низку проблем власникам пластикових вікон:
- Збільшення навантаження на фурнітуру.
- Максимум зусиль для закриття вікна.
- Зменшення зачеплення цапфи.
В останньому випадку цапфа може припинити діставати до планки у відповідь, що спричинить сильне продування. Перші два пункти також не принесуть користі: регулювання «зима-літо» неминуче збільшить навантаження на фурнітуру, а значить, деталі швидше вийдуть із ладу. Крім іншого, всупереч поширеній думці, різниця між мінімальним та максимальним режимом незначна, тому згадана дія втрачає сенс.
Внаслідок хаотичних регулювань пластикових вікон виріб припинить коректно виконувати свої функції, з’являться продування, промерзання. Що ж насправді важливо для збереження функціональності вікна, якщо не регулювання притиску? Кількість точок притискання: набагато краще сім дотиків при мінімальному притиску, ніж чотири – на максимальному. Отже, розумніше витратити час не на регулювання пластикових вікон «зима-літо», а на регулярний догляд за фурнітурою, зокрема, професійне чищення та мастило. Строго кажучи, профілактичні дії необхідно проводити не рідше одного разу на рік у випадку з дорогими брендами та одного разу на півріччя – з бюджетними варіантами.
Поради норовливі, або Регулювання за правилами
Якщо, незважаючи на умовляння фахівців та рекомендації, зазначені в технічній документації до металопластикового виробу, ви все ж таки вирішили провести регулювання вікон «зима-літо», то дотримуйтесь кількох правил:
- Попередньо змастіть фурнітуру.
- Після налаштування кожного ексцентрика закривайте стулку.
- Налаштуйте притиски з боку петель.
- Ручка повинна повністю закриватися (опущена вниз).
- Перевірте, чи заходить цапфа за планку у відповідь, коли вікно закрито.
Якщо регулювання «зима-літо» не приведе до бажаного результату, звертайтеся до майстрів компанії AMTEX – ми допоможемо зробити Ваші вікна осередком комфорту та функціональності!