Регулювання фурнітури Roto
Старе чи нове вікно виходить із ладу: пропускає холодне повітря з вулиці, провисає, не закривається. У половині випадків власнику під силу самостійно впоратися з проблемою. Правильне регулювання та систематичний подальший догляд за механізмами позбавлять проблем. Важливо знати, які дії необхідно робити, щоб полагодити дрібні поломки.
Название | Цена в грн, от |
---|---|
Диагностика без заказа других услуг | 100 |
Диагностика тепловизором без заказа других услуг | 800 |
Выезд мастера по Киеву без заказа других услуг | 500 |
Выезд за пределы Киева | 500+ |
Різновиди замків Roto
Перед тим, як розпочинати регулювання фурнітури roto, важливо визначити тип фурнітури. Виробник випустив наступні серії:
- ROTO Centro 101. Варіант відрізняється від аналогів бронзовим чи жовтим кольором. Одна з перших фурнітур, що давно залишила ринок, тому заміна деталей неможлива. Регулювання проводиться, як завжди, але не щодо притисків: регулювання знаходиться на відповідних планках (а не на цапфах), розташованої на рамі.
- ROTO Compact S. Модифікація, випущена замість попередньої. Нині її немає у продажу, як і деталей. Принцип обслуговування аналогічний до Centro 101.
- Roto NT. Замінник Compact S. У 2023 році знято з виробництва. Конструкція фурнітури відрізняється від традиційної, але має класичне регулювання.
- Roto NX. Заміняє попередню серію NT. Регулювання традиційне.
Ремонт фурнітури Roto проблемний: нові деталі до попередніх серій не випускаються і майстри шукають вживані деталі, або повністю змінюють фурнітуру. Тому легше вчасно обслуговувати замки, ніж доводити до несправності.
Усунення проблем за допомогою регулювання
Перш ніж братися за інструменти, слід перевірити стан замків:
- Цілісність деталей
- Знос фурнітури
- Ступінь стирання
- Легкість ходу фурнітури та віконної стулки
Визначити, наскільки добре працює фурнітура, радимо звичайну дію – відкривання та закривання ручки у відкритому положенні стулки. Так виявляються заїдання механізмів. Проблеми, які усуне регулювання вікон Roto:
- Провисання стулки. Достатньо зняти захисний ковпачок (декоративну накладку) з нижньої петлі та провернути шестигранник за годинниковою стрілкою, вставивши його у спеціальне поглиблення. Стулка піднімається максимум на 2 мм. Прокручування ключа в протилежний бік опускає стулку на таке саме значення.
- Хитання ручки. Для підтяжки повертаємо декоративну планку ручки на 90 градусів та докручуємо гвинти.
- Затирання стулки на раму з боку ручки. Необхідно обертати горизонтальні регулювальні гвинти на нижній петлі та ножицях, підтягуючи стулку до петель на 2 мм.
- Клин ручки у проміжному положенні. Трапляється при неправильному відкриванні стулки, коли блокатор запобіжника спрацьовує на приводі, і на ножицях. Щоб уникнути цього, не слід швидко провертати ручку під час переведення стулки з відкидного положення. Для усунення проблеми необхідно притиснути стулку до рами (що б закрилися ножиці та мікроліфт на приводі) та провернути ручку.
- Продування. Основна причина, що стулка нещільно притискається до рами, або необхідно міняти ущільнювач. Проблема вирішується поворотом ексцентрикових запірних цапф. Прокручування цапф забезпечує максимальний притиск: цим власник готує вікно до зимової експлуатації. Регулювання фурнітури Roto має проводитися акуратно. Занадто сильний притиск призводить до поломки приводу фурнітури Рото.
Систематичне змащення механізмів вікна забезпечує плавну роботу. Необхідно змащувати деталі, що труться, щорічно при помірній експлуатації або раз на 6 місяців при активному користуванні вікном.