Пн-Пт 09:00-19:00
Сб 10:00-15:00

Пн-Пт 09:00-19:00
Сб 10:00-15:00

Регулювання фурнітури Roto
Регулювання фурнітури Roto

Регулювання фурнітури Roto: проблеми, шляхи їх усунення, профілактичні заходи

Старе чи нове вікно виходить із ладу: пропускає холодне повітря з вулиці, провисає, не закривається. У 90% випадків власнику до снаги самостійно впоратися із фурнітурою. Правильне регулювання та систематичний подальший догляд за механізмами позбавлять проблем. Важливо знати, які дії необхідно виконувати, щоб полагодити дрібні поломки.

НазваниеЦена в грн, от
Диагностика без заказа других услуг100
Диагностика тепловизором без заказа других услуг500
Выезд мастера по Киеву без заказа других услуг250
Выезд за пределы Киева300+
Виробник Roto випустив кілька модифікацій замків. Варіанти відрізняються за конструкцією та принципом роботи, але регулювання однакове. Власнику вікна знадобиться шестигранний ключ 4 мм. Для деяких старих моделей необхідно взяти плоскогубці та викрутку.
Регулювання фурнітури Roto

Різновиди замків Roto

Перш ніж братися до регулювання та усунення проблем із використанням вікна, важливо визначити тип фурнітури. Виробник випустив:

Регулювання фурнітури Roto
 • ROTO Centro 101. Варіант відрізняється від аналогів бронзовим або жовтим кольором. Одна з перших фурнітур, яка давно залишила ринок, тому заміна деталей неможлива. Регулювання проводиться як завжди, але не щодо притисків: дії з ними проводять на відповідній планці, розміщеній на рамі.
Регулювання фурнітури Roto
 • ROTO Compact S. Модифікація, випущена замість попередньої. Нині її немає у продажу, як і деталей. Принцип обслуговування аналогічний Centro 101.
Регулювання фурнітури Roto
 • Roto NT. Замінник Compact S. У 2023 році знято з виробництва. Конструкція фурнітури відрізняється від традиційної, але має класичне регулювання.
 • Roto NX. Заміняє попередню серію NT. Регулювання традиційне.

Ремонт фурнітури Roto є проблемним: нові деталі до модифікацій не випускаються і майстри підбирають інші елементи. Тому легше вчасно обслуговувати замки, ущільнювачі, цапфи, ніж доводити до повної несправності.

Усунення проблем з експлуатацією вікна за допомогою регулювання фурнітури: проведення робіт

Перш ніж братися за інструменти, слід перевірити стан замків:

 1. Цілісність деталей
 2. Знос фурнітури
 3. Ступінь стирання
 4. Легкість ходу фурнітури та віконної стулки

Визначити, наскільки просто користуватися вікном, допоможуть прості дії – відкривання та закривання, рух ручки. Так виявляються очевидні неполадки. Ось які проблеми усуне регулювання вікон Roto:

Регулювання фурнітури Roto
 • Провисання стулки. Достатньо зняти захисний ковпак з нижньої петлі та провернути шестигранник за годинниковою стрілкою, вставивши його у спеціальне заглиблення. Стулка піднімається на 2 мм. Прокручування ключа у протилежний бік опускає вікно на таке саме значення
 • Хилитання ручки. Для заміни повертають декоративну планку на 90 градусів та викручують кріплення. Якщо фурнітура не втратила цілісність, слід тугіше закріпити гвинти.
Регулювання фурнітури Roto
 • Зачеплення рами середньою частиною стулки. Необхідно обертати горизонтальні регулювальні гвинти за годинниковою стрілкою, підтягуючи передню частину вікна на 2 мм до рами. Деталі знаходяться на кронштейнах верхньої та нижньої петель. Прокручування в протилежний бік наближає низ стулки до рами максимум на 3 мм. Перекіс усувається за допомогою вертикальних регулюючих гвинтів.
Регулювання фурнітури Roto
 • Клин ручки у проміжному положенні. Трапляється при неправильному відчиненні стулки, коли спрацьовує блокатор запобіжника. Щоб уникнути цього, не слід швидко провертати ручку у різні положення. Для усунення проблеми необхідно встановити контакт між кліпсою фурнітури та блокатором.
Регулювання фурнітури Roto
 • Продув. Означає, що стулка нещільно притискається до рами. Проблема вирішується поворотом ексцентрикових запірних цапф. Прокручування за годинниковою забезпечує щільний притиск: цим власник готує вікно до зимової експлуатації. Обертання проти годинникової розгерметизує стулку, віддаляючи її від рами. Так переходять на літній режим. Регулювання фурнітури Roto має проводитися акуратно. Надто сильний притиск шкодить гумовому ущільнювачу.

Систематичне змащування механізмів вікна забезпечує плавну роботу. Необхідно обробляти деталі, що труться, щорічно при помірній експлуатації або раз на 6 місяців при активному користуванні вікном.