ПН-ПТ 9-19 СБ 10-15

+380 50 165 1010

пн-пт 9:00-19:00 сб 10:00-15:00

телеграм +380 50 165 1010

вайбер +380 96 165 1010

+380 73 165 1010

Регулювання Фурнітури 【Maco】

Робота металопластикових вікон багато в чому залежить від якості фурнітури. Серед інших учасників цього товарного сегменту особливо виділяється австрійська компанія Maco. Фурнітура цієї фірми вважається найкращою на ринку – вона відрізняється м’якою роботою та широким асортиментом позицій.

Використовуючи її, можна розраховувати на тривалий термін експлуатації системи та чудовий результат. Зокрема, фурнітура гарантує щільне прилягання стулки до рами без надмірного м’язового зусилля на ручку при закриванні вікна.

Фурнітура «Mако»: регулювання відмінно

Незважаючи на преміум-виробника і високі показники якості, систематичне регулювання фурнітури Maco – обов’язковий захід, що проводиться з періодичністю раз на рік, якщо стан вікна не вимагає іншого, більш частого налаштування. Процес не відрізняється від технічного обслуговування інших типів фурнітури, а також не займає багато часу та сил.

Регулювання пластикових вікон потрібно, якщо стулка відкривається важко, і присутні затирання про раму – у справному положенні вона йде м’яко і легко. Також переналаштування необхідне у разі явних протягів – це може означати порушення геометрії або неправильний монтаж фурнітури.

Для самостійного налаштування фурнітури знадобляться ключ-шестигранник (4 мм), «зірочка» Т15 та ключ під цапфу або плоскогубці.

Регулювання фурнітури Maco здійснюється за допомогою декількох елементів:

• Ексцентрики.

• Петлі.

• Ножиці.

 

Нижня петля Maco – унікальна фурнітура, оскільки регулюється за допомогою трьох режимів: з метою посилення/зменшення притиску, а також вліво-вправо та вгору-вниз. Цей фурнітурний елемент знаходиться збоку, біля основи вікна. Для регулювання використовують біту Т15: якщо потрібно наблизити стулку до петлі, слід обертати за годинниковою стрілкою. При здійсненні дій у зворотний бік досягається протилежний ефект регулювання.

Maco-фурнітура, регулювання якої має відбуватися без застосування грубої фізичної сили, досить проста в обслуговуванні, тому налагодити необхідні параметри можна самостійно. Але існує важливий нюанс.

При регулюванні нижньої петлі Maco не рекомендується занадто старатися, інакше зіпсується різьблення і фурнітуру доведеться міняти

Верхня петля Maco регулюється у двох площинах: по горизонталі (вправо-вліво) та на предмет притиску. Процес регулювання проводиться при відкритій стулці за допомогою шестигранного ключа.

Фурнітура Maco, регулювання притиску якої досить проста, має в комплекті ножиці. Щоб налаштувати їх, необхідно перевести вікно у відкидний режим та відкрити його. Якщо притиск стулки нещільний, може спостерігатися провисання. Щоб посилити щільність примикання, потрібно повертати шестигранний ключ за годинниковою стрілкою.

Запірні цапфи – важливі елементи, у тому числі, зокрема, складається фурнітура Maco. Регулювання їх щодо ступеня притиску не становить складності. Для цього використовуються плоскогубці або спеціальний інструмент. У випадку з цапфами протизламного типу підійде тип ключа Т15.

Металеві головки овальної форми (цапфи) відповідають за притиск стулки до середньої частини рами. Для забезпечення максимально щільного з’єднання слід встановити плоскогубці або ключ у положення паралельне горизонту (↔). Регулювання особливо актуальне морозною зимою – у такому разі в квартирі збережеться комфортне тепло. Влітку ж потрібно вертикальне положення інструменту (↕), яке забезпечує поворот, зворотний ходу годинникової стрілки.

Результати регулювання фурнітури Maco

Регулювання фурнітури фірми «Мако» покликане вплинути на такі показники:

• Легкість відкривання та закривання стулок. • Плавність роботи фурнітури. • Рівномірне ущільнення по периметру. • Правильне накидання стулки на раму (8 мм). • Відсутність продування.

Безумовно, навіть з огляду на високу якість фурнітури Maco, регулювання не завжди рятує положення – іноді потрібний ремонт вікна. Існують проблеми, з якими можуть упоратися виключно фахівці:

• Сильне просідання. У цьому випадку стулка настільки порушує загальні показники геометрії, що навіть максимального регулювання недостатньо для її відновлення.

• Недокомплектація фурнітури. Це означає, що встановлені не всі необхідні притиски по периметру вікна. Зазвичай на подібні страждають бюджетні варіанти конструкцій скління.

• Проблеми з ущільнювачем. Жодне регулювання не допоможе, якщо пошкоджено ущільнювач. Можливо, необхідне його очищення та мастило, а іноді – повна заміна.

• Конструктивні недоліки. До них відносяться, наприклад, неправильно підібрані планки у відповідь або верхній кронштейн.

• Відсутність мастила. Якщо фурнітура Maco не змащена, то її робота не буде відрізнятися якістю, а посилення притисків та регулювання не допоможуть відновити коректність дії системи. Для початку слід змастити важливі вузли – ручки, петлі тощо.

 

До поширених проблем також відноситься суттєве забруднення гвинта, призначеного для регулювання.

Якщо власник не в змозі самостійно впоратися з регулюванням фурнітури вікна, розумніше викликати фахівця компанії АМТЕХ, який оперативно вирішить проблему.

[contact-form-7 id="54" title="Big contact form"]
Зв'яжіться з нами
+380 50 165 1010
+380 96 165 1010
+380 73 165 1010
rehaumaster@gmail.com
amtech.kiev.ua@gmail.com

Графік роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-19:00
Сб: 10:00-15:00

м. Київ, вул. Харківське шосе, 164, оф. 3

стрелка вверх