Пн-Пт 09:00-19:00
Сб 10:00-15:00

Пн-Пт 09:00-19:00
Сб 10:00-15:00

Регулювання петель вікна
Регулювання петель вікна

Регулювання петель вікна

У цій статті ми розглядаємо тільки методи регулювання і шляху виправлення проблем з регулюванням петель вікна. В порівнянні з дерев’яними пластикові вікна мають кращу тепло- і шумоізоляцією, тому їх встановлюють і в квартирах, і в приватних будинках, і в комерційних приміщеннях.
Такі конструкції зменшують витрати на обігрів приміщення і можуть служити без проблем тривалий час. Але іноді і тільки що встановлені, і варіанти, що вже давно експлуатуються, виходять з ладу. Впоратися з цією ситуацією у більшості випадків здатне регулювання петель вікна. Її можна виконати навіть самостійно, маючи всього один інструмент і ці рекомендації. Або ж скористатися послугами.

НазваЦіна в грн, від
Налаштування металопластикового вікна100
Налаштування штульпового металопластикового вікна200
Налаштування евродерев'яного вікна150
Налаштування штульпового евродерев'яного вікна250
Налаштування алюмінієвого вікна150
Налаштування штульпового алюмінієвого вікна250
Налаштування роздвижного вікна400

Як зрозуміти, що вимагається
регулювання петель вікна

Вікно – це та конструкція, неполадки якої не помітити неможливо, навіть якщо ніколи його не відкривати. А якщо періодично відкривати, то тим більше.

Зрозуміти, що потрібне налаштування петель пластикових вікон можна за двома основними ознаками:

  1. Стулка почала провисати настільки, що при відкриванні або закриванні відбувається її зачеплення за нижню частину рами, а віконна фурнітура треться один об одного.
  2. При експлуатації вікна відчувається тертя верхнього кута рами за стулку.

Саме ці неполадки торкаються нижніх і верхніх петель. Вони приносять досить серйозний дискомфорт. Часто настільки, що не хочеться зайвий раз відкривати вікно. Але терпіти незручність не варто, а краще узяти шестигранник на 4 мм і виправити самостійно або викликати досвідчених фахівців.

Регулювання петель вікна у Києві

Як відрегулювати нижні петлі

Нижні петлі відповідають за налаштування вікна за висотою, саме тому в разі провисання потрібно приступити до їхнього регулювання.

У процедурі немає нічого особливо складного. Треба:

  1. трохи підвести віконну конструкцію, якщо вона провисла;
  2. вставити інструмент, тобто шестигранник в нижню петлю;
  3. почати обертати саме за годинниковою стрілкою;
  4. фіксувати, чи піднімається стулка. Вона повинна піднятися на декілька міліметрів – як правило, крок перекосу складає 2 мм.

У процесі важливо не перекрутити, інакше механізм у верхній частині може почати затирати. Це знову принесе дискомфорт під час використання пластикового вікна.

Ще один важливий момент: регулювати петлі можна, як при відкритому вікні з внутрішньої сторони, так і закритому з вулиці, якщо до конструкції є доступ.

Регулювання петель вікна в Києві

Регулювання верхніх петель

Нечасто, але все ж трапляється, що одночасно може знадобитися регулювання віконних петель обох видів. Щоб виправити зміщення вікна вправо або вліво, потрібно обов’язково відкрити вікно. Потім вставити в отвір шестигранник і почати обертати його за годинниковою стрілкою. У результаті таких маніпуляцій стулка почне притягатися до петлі і відповідно протилежний до неї нижній кут підніметься.

Регулювання петель вікна у Києві

Якщо ж крутити проти годинникової стрілки, то кут почне опускатися.

Коли ще потрібне налаштування петель

Регулювання елементів петель потрібне не лише при зміщенні вікна. Важливо ще і правильно настроїти скупуватий механізм з боку петель, якщо вікно пропускає холод у будинок і відчувається протяг. Для цього все так само потрібний шестигранник.
Регулювання петель вікна в Києві
Проводиться регулювання тільки на відкидних стулках, а щоб добратися до самого механізму, необхідно відкрити вікно, після чого привести ручку вікна в режим провітрювання. Саме з такої позиції найзручніше регулювати притиск. Але є один важливий момент: віконна конструкція обов’язково має бути додатково зафіксована, наприклад, її може хтось підтримувати – це перш за все простіше. Це необхідно для того, щоб потім не довелося ще регулювати нижню петлю, оскільки вага зміщується на неї.

Якщо всі процеси здаються занадто складними, можна викликати професійного майстра. Рекомендується оглядати стан петель не рідше одного разу на 6 місяців.